Наш простір радо приймає людей з різних куточків світу для обміну досвідом, знаннями щодо здорового розвитку людини.

Пані Сірпа (Швейцарія), пані Євгенія (Греція), пані Марина (Німеччина) - це люди, які приїзжали і вкладали часточку себе в простір "Ключі до майбутнього".

Відгук пані Марини читайте нижче:

 

Я, Косенко Марина Ігорівна, студентка вищої школи по семинарам вальдорфскої педагогіки в Штутгарті( FHS Stuttgart), проходила педагогічну практику в Київській вальдорфській школі-комплекс "Ключі до майбутнього" з 3 травня до 21 травня 2021 року. Практику проходила у 7 класі, класним керівником якого є Халамендик Вікторія Борисівна. Вчитель має великий стаж роботи, високу фахову й методичну підготовку. У школі було створено всі умови для проходження практики. Під час практики, я мала змогу проводити англійську мову, спостерігати і аналізувати роботу вчителя та діяльність учнів під час уроків та в позаурочний час.

Протягом головних уроків, Вікторія Борисівна показала мені справжню відданість та майстерність вчителя, як бути завжди підготовленим, мати здібність гнучкості в залежності як протікає урок, викликати в учнів інтерес до предмету та розвивати автономність. Вчитель добре вміє організувати клас до роботи, вміло керує дисципліною, цікаво, доступно і зрозуміло пояснює навчальний матеріал, враховує вікові та індивідуальні особливості учнів.

Одні важлива відмінність вальдорфської школи -це відсутність підручників, джерелом знань є вчитель, самі учні та світ навколо, надаючи дітям простір для запитань, учні пропускаючи інформацію через себе, знаходять відповіді на запитання, розробляючи власні підручники, наповненні життям та власною мудрістю. Під час уроку учням надається багато наочності, в більшості відтвореною власноруч на дошці.

Шкільний кабінет для учнів достатньо обладнаний засобами навчання, дуже гарна атмосфера для навчання. Парти одинарні, легкі і мобільні, тому пересунути нескладно, знаходиться відділ для особистих речей учня. Наявність атласів, кольорової крейди для максимального відтворення навчального матеріалу та кращого наочного сприйняття.

Організовувалася також робота поза уроками, сприяючи закріпленню матеріалу, вивченого протягом дня, при цьому в дуже необтяжливій, грайливій формі, що згуртовує клас разом з педагогічним складом та мною на місці практикантки. Розсудлива ініціатива учнів завжди підтримується та заохочується педагогічним колективом. Оскільки користування електронними гаджетами на період навчання заборонено, діти проявляють здоровий інтерес до природничих наук, прикладом цього є проводження фізичного експерименту під час перерви, висаджування рослин, допомога на кухні при приготування обіду.

На мою думку, цей педагогічний підхід для учнів дуже корисний, так як сприяє формуванню і закріпленню інтересу до повсякденного життя, розвитку особистості в цілому, а також здобуття практичних здібностей. Ефективності роботи в класі сприяло те, що я змогла знайти спільну мову з дітьми – це вважаю найбільшим своїм досягненням, здобутим під час проходження практики.

Високо освіченні вчителі, постійно удосконалюють та розширюють свій педагогічний рівень приймаючи участь в щотижневих семінарах, проведених доктором наук, професором, і водночас головним вчителем 7 -го класу Халамендик Вікторією Борисівною. Семінари відкриті для відвідування батьками для кращого сприйняття вальдорфської педагогіки, Семінари надали мені можливість побачити з середини не тільки себе як практиканта, а й майбутнього вчителя в колі колег.

 02

Поділіться цим матеріалом в соціальних мережах:

 

© 2021. Київська вальдорфська школа-комплекс "Ключі до майбутнього"